Former Principals
CAPT. M. N. MOHAMED KOYA

30.06.2018 to 29.06.2020

Dr. T. P. Abbas

22.03.2016 to 29.06.2018

Prof. A. M. Rasheed

07.05.2014 to 14.03.2016

Dr. P. A. Fathima

30.04.2012 to 07.05.2014

Dr. Ajims P. Muhammed

01.12.2011 to 24.04.2012

Prof. A.K. Abdurahiman

01.10.2011 to 30.11.2011

Prof. Moideenkutty Parayil

01.04.2011 to 30.09.2011

Prof. V.K. Baby

01.06.2005 to 31.03.2011

Prof. Mohamed Sagir Kadri

29.05.2001 to 31.05.2005

Prof. K.A. Abdul Rahman

01.06.2000 to 28.05.2001

Dr. Jamaludheen Kunju

01.07.1999 to 31.05.2000

Prof. P. Mayu

01.04.1993 to 30.06.1999

Prof. A.V. Moideen Kutty (Late)

01.08.1975 to 31.03.1993

Prof. M. Abdul Razak (Late)

01.07.1972 to 31.07.1975

Prof. K.I. Mohamed Kutty (Late)

01.07.1970 to 30.06.1972

Prof.C.A. Abdussalam (Late)

01.07.1968 to 31.12.1969